Přístaviště "U JEZU"

Centrum vodní turistiky Hodonín

Aktuálně

We are open every day
Mon-Thu od 12:00 do 22:00 
Fri od 12:00 do 24:00 
Sat od 10:00 do 02:00 
Sun od 10:00 do 22:00


Find us on Facebook

Nabídka plaveb lodí

Informace o plavbě lodí Konstancií 
Nabízíme Vám příjemnou plavbu výletní lodí Konstancie na nejkrásnějším úseku řeky Moravy s neporušenou přírodou a jejími meandry, ale také části Baťova kanálu.
Výletní loď Konstancie má kapacitu 60 osob, je velmi vhodná pro výlety, školy, školky, zájezdy, firemní akce, narozeniny atd.
Doporučujeme plavbu Hodonín – meandry (pískové pláže) o délce cca 20 km včetně zpět. Délka plavby trvá min. 3 hod. Pobyt na pláži omezen, loď zůstává ukotvena u pláže a je k dispozici zákazníkům (WC, úkryt před nevhodným počasí = zázemí). 
Loď je přizpůsobená i noční plavbě. Z pláží je možno vyplout menší loďkou (kterou si zákazník může řídit i sám) do dalších meandrů. Toto je možno absolvovat člunem s lodivodem. Upozorňujeme, že do jisté míry může být tato atrakce omezena nízkým stavem vodní hladiny. Upozorňujeme také, že je nutno řídit se a dodržovat zákon č.114/1992 Sb. O ochranně životního prostředí.
Další možností je plavba dvouhodinová k ústí Baťova kanálu a zpět. Plavba je vždy po řece Moravě, čili po spodním úseku, který je co do přírodních útvarů nejzajímavější a nejhezčí. 
Vyplouvá se vždy z přístaviště U Jezu v Hodoníně cca 500 m od centra města. V přístavišti je možno turist. ubytování, sport. areál, country občerstvení a další viz. naše propag. materiály.
Při plavbě jsou k vidění lužní lesy, bývalá ramena řeky Moravy, za obcí Rohatec se pluje kolem Baťova kanálu (ten v tomto úseku není ještě propojen). 
U Baťova kanálu se vplouvá do neregulovaného toku řeky Moravy, do meandrů jenž vytvářejí ve Vátých pískách = tzv. „Moravské Sahary“ – ony pískové pláže jenž lemují lužní, borové lesy. 
Z fauny je zde k vidění např. čáp říční, černý, volavka popelavá, kvakoš, ledňáček, břehule i bobr, který se zde přemnožil. 
Pro děti, ale i dospělé lze občas v rámci atrakce spatřit i vodníka nebo piráty.
Na lodi je možno zajistit hudbu (např. harmoniku, country, cimbálku, ale i dechovku). 
Dále zajistíme košt vína, grilování specialit, průvodce, občerstvení formou např. švédského stolu, obložených talířů atd …. dle přání. 
V přístavišti je pak možno v nově postaveném srubu využít nabídku k příjemnému posezení, jídlu a pití. Srubová restaurace je v areálu otevřena celoročně. Po občerstvení lze pokračovat v bujaré náladě, tak, jak je zvykem do ranních hodin při hudební produkci a táboráku. Celý areál a prostor Přístaviště pojme až 1000 návštěvníků, z toho cca 300 míst je zastřešených. 

Ceny:

Plavba
1,5 hod. = 105,- Kč /osoba
2 hod. = 125,- Kč /osoba 
(Děti mají slevu)
každá další hodina = paušálem pouze 1000,- Kč
každá šestá hodina = zdarma

průvodce = 100,- Kč
harmonika 1 hod. = 500,- Kč
country skupina 5 hod. = 2500,- Kč
cimbálka 5 hod. = 5000,- Kč
(Cena za hudební produkci je stanovena samotnou hudební skupinou).

Grilovaná kotleta + chleba + tácek + hořčice = 70,- Kč
Grilovaná pikant. klobása,(párek ) + chleba + tácek + hořčice = 50,- Kč
Pivo 0,5l desítka za 22,- Kč – dvanáctka 24,- Kč dle aktuální nabídky
Limo 0,3l za 13,- Kč – víno 1l za 120,- Kč – archív dle výběru.

Zde jsou základní informace. Další možnosti lze dohodnout k Vaší spokojenosti. Při celodenním zamluvení si lodi jsme přístupni slevám. 
Plavební sezóna: březen – listopad. 
Máte-li zájem, rádi zašleme foto dokumentaci plavby, akcí konaných v přístavišti a na lodi. Můžeme zaslat i další naše propag. materiály.